Ranking najlepszych kremów do usuwania rozstępów

Ranking najlepszych kremów do usuwania rozstępów

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Czy można zapobiec pojawieniu się rozstępów?

Rozstępy są tym defektem skóry, który wydaje się nie mieć litości. Problem pod ich postacią dotyka 70% kobiet na całym świecie oraz wielu mężczyzn. Rozstępy pojawiają się niepostrzeżenie i pozostają na długo. Zapobieganie ich powstaniu bywa czasochłonne i skomplikowane. Wystarczy jeden mały błąd, by walkę z nimi znacznie utrudnić. Czy w takim razie warto? Czy istnieje sposób na zapobieganie rozstępom?

Dlaczego się pojawiają?

Rozstępy pojawiają się w ściśle określonych momentach w życiu. Niektórzy mają do nich predyspozycje. Budowa skóry oraz skłonności genetyczne przyczyniają się do wytworzenia na początku czerwonych a później białych pasków na skórze. Z fizycznego punktu widzenia rozstępy powstają na skutek rozerwania komórek skóry. Tworzą się w skórze właściwej i są konsekwencją zmniejszenia ilości elastyny i kolagenu, odpowiedzialnych za jędrność i gładkość skóry.

Rozstępy najczęściej zdeterminowane są zmianami wagi i szybkim rośnięciem. Z tego też powodu najczęściej pojawiają się w okresie dojrzewania. Kiedy ciało ludzkie błyskawicznie się przeobraża, skóra nie nadąża za następującymi zmianami. Dlatego też następują braki w jej strukturze. U młodych chłopców rozstępy pojawiają się na plecach, pod kolanami, u dziewczyn z kolei typowymi miejscami są biodra i biust.

Kolejny okres, kiedy ryzyko wystąpienia rozstępów jest dużo większe to czas ciąży, kiedy ciało kobiety nie dość, że zmienia się – skóra się rozciąga i przez to narażona jest na różne uszkodzenia, to jeszcze defektom skórnym sprzyjają burze hormonalne. Podobne rewolucje w strukturze skóry następują podczas bardzo intensywnych ćwiczeń (przede wszystkim w przypadku młodych mężczyzn) oraz w konsekwencji prób odchudzania się. Znając najważniejsze momenty w życiu, kiedy istnieje duże ryzyko wystąpienia zmian skórnych w postaci rozstępów, warto robić wszystko, by nie dopuścić do ich powstania. Lepiej bowiem działać prewencyjnie niż później walczyć ze skutkami zaniedbania.

Zapobieganie rozstępom w ciąży

Warto rozpocząć zapobieganie rozstępom jak najszybciej. Jeśli jesteś w ciąży, przede wszystkim powinnaś kontrolować wagę. Nie nadwyrężysz swojej skóry, jeśli przytyjesz maksymalnie 10-14 kilogramów podczas dziewięciu miesięcy. Właśnie taki przyrost wagi jest dobry dla zdrowia i taki zalecają lekarze.

Warto, żebyś pamiętała o dobrej diecie. Najważniejsze to urozmaicone jedzenie, w którym nie zabraknie cynku. Zdrowe odżywianie ma wpływ oczywiście nie tylko na wygląd Twojej skóry, ale również na rozwój dziecka. Dlatego też kwestia ta wydaje się priorytetowa.

Nie wolno zapomnieć Ci ponadto o kremie na rozstępy. Używaj go dwa razy dziennie, delikatnie, jednak starannie wcierając go w narażone na rozstępy miejsca na skórze (w brzuch, biodra, czy piersi). Dobry kosmetyk uelastyczni skórę i przygotuje ją na intensywne rozciąganie. Aplikację preparatu warto rozpocząć w momencie, w którym dowiesz się, że jesteś w ciąży. Producenci zalecają ponadto, by raz w tygodniu wykonać peeling ciała, by zapewnić dobre wchłanianie używanym preparatom. Nie zaszkodzi również masaż – delikatny na brzuchu oraz intensywny na innych zagrożonych obszarach ciała.

Zapobieganie rozstępom w innych okresach życia

O przyszłym wyglądzie skóry należy myśleć w okresie dojrzewania, odchudzając się, przybierając na wadze i intensywnie ćwiczyć. W tych okresach warto używać kremu na rozstępy, który uelastyczni skórę, wzmocni ją oraz uodporni na rozciąganie. Jedynie systematyczna i staranna aplikacja może przynieść jakieś efekty. Warto wpłynąć na jej efektywność, wykonując intensywne masaże na skórze wtedy, kiedy tylko jest to możliwe.

Jeśli to tylko realne, warto zmniejszyć ryzyko wystąpienia rozstępów. Czasami wystarczy, by mniej gwałtownie się odchudzać, czy rozłożyć ćwiczenia systematycznie w czasie – czyli po prostu dążyć do upragnionej sylwetki pomału i konsekwentnie.