Ranking najlepszych kremów do usuwania rozstępów

Ranking najlepszych kremów do usuwania rozstępów

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Czym są rozstępy?

Rozstępy i cellulit są jednym z najczęstszych problemów kosmetycznych ludzi. Są to bardziej lub mniej widoczne blizny, które pojawiają się na powierzchni skóry obejmując zwłaszcza problematyczne obszary ciała. Ich kolor zmienia się wraz z upływem czasu od jasnej czerwieni do srebrzysty białawy kolor. Całkowite ich usunięcie nie jest możliwe, jednak można im zapobiec lub częściowo wyeliminować.

Skóra człowieka składa się z kilku warstw. Jest elastyczna dzięki zawartości włókien elastycznych, jednak jej rozciągliwość jest nieco ograniczona a nadmierne rozciąganie w szybkim tempie prowadzi do powstania rozstępów. Elastyczność skóry z wiekiem, w sposób naturalny spada, skóra staje się mniej jędrna i sprężysta.

Rozstępy nie wywołują uszkodzenia powierzchni skóry, natomiast powodują pękanie elastycznych włókien pod skórą w momencie skrajnego rozciągania. Obszary najbardziej narażone na tworzenie się rozstępów to: biodra, brzuch, pośladki, uda i piersi - można więc je nazwać problematycznymi częściami ciała.

Jak wyglądają rozstępy?

Jak już wspomniano, rozstępy to małe blizny. Ich rozmiar waha się od kilku milimetrów do około 1 cm. Czasami łączą się ze sobą tworząc plamę stworzoną z linii na powierzchni skóry. Ich kolor zmienia się z różowego nawet na fioletowy. Jest to poważny problem estetyczny zwłaszcza dla kobiet. Ostatnia faza charakteryzuje się nieco błyszczącym zmianami o odcieniu perłowym. Blizny z czasem staną się mniej widoczne, jednak to stadium jest już praktycznie nieodwracalne.

Rozstępy a ciąża...

Najczęstszym okresem w życiu kiedy mogą pojawić się rozstępy jest ciąża, a zwłaszcza jej trzeci trymestr. Skóra szybko się rozrasta, staje się napięta, natomiast jej włókna elastycznie nie potrafią sobie poradzić z tego typu zmianami, przez co dochodzi do pęknięć. Już od początku ciąży kobieta jest zagrożona rozstępami. Zwiększa się dostawa żywności, kobiety szybciej nabierają masy, zwiększa się poziom hormonów. Karmienie piersią również może spowodować uszkodzenie skóry. Zarówno w momencie wzrostu piersi podczas zbierania się pokarmu, jak i karmienia narodzonego dziecka. Oprócz pielęgnacji piersi za pomocą kremów w tym trudnym dla nich momencie, ważny jest również dobór odpowiedniego biustonosza, który będzie wsparciem dla ciężkich piersi. Pojawienie się rozstępów zwykle poprzedzone jest swędzeniem. Dlatego też najlepiej zaraz po wykryciu ciąży należy zaopatrzyć się w specjalne preparaty do smarowania skóry w miejscach problematycznych. Kosmetyki nie tylko nawilżają, ale również sprzyjają utrzymaniu elastyczności skóry. Konieczne jest stosowanie maści regularnie, najlepiej kilka razy dziennie, głównie w dolnej części brzucha w połączeniu z lekkim masażem.

Rozstępy u mężczyzn?

Jak powszechnie wiadomo na rozstępy cierpią głównie kobiety, jednak u mężczyzn jest to równie częste zjawisko. Tego typu problem pojawia się u mężczyzn w przypadku dramatycznego zwiększenia się masy, wzrostu lub przyspieszonego wzrostu masy mięśniowej w trakcie intensywnego treningu. Przyjmowanie steroidów anabolicznych zwiększa ryzyko powstania przerwania spoiny łącznej. Młodzi ludzie, aby zwiększyć swoja atrakcyjność fizyczną zażywają tego typu specyfiki nie licząc się z możliwościom powstania zmian w głębokich warstwach skóry.

Jak pozbyć się rozstępów?

Całkowite pozbycie się rozstępów nie jest możliwe, ponieważ skóra jest już trwale uszkodzona. Głównym zadaniem jest zapobieganie, w tym między innymi:

  • dostarczanie wystarczających ilości płynów,
  • odpowiednie odżywianie się,
  • smarowanie wrażliwych części ciała preparatami przeznaczonymi do walki z rozstępami,
  • wykonywanie masażu w miejscach objętych tego typu dolegliwościami,
  • spowolnienie przyrostu masy ciała.

Ważnym elementem jest również drenaż limfatyczny, który redukuje nie tylko cellulit ale również pomaga w załagodzeniu rozstępów. Natomiast zabieg mikrodermabrazji jest zabiegiem złuszczającym naskórek na którym tak widoczne są rozstępy. Po kilku zabiegach widoczność rozstępów znacznie się mniejszy. Mimo iż mikrodermabrazja nie jest zbyt tania to działa dość szybko i skutecznie.

Blizny jakie tworzą rozstępy denerwują wielu ludzi, a zwłaszcza kobiety. Trudno jest uniknąć ich powstawania, a o wiele trudniej się jest ich pozbyć. Właściwy sposób odżywiania się i odpowiednia pielęgnacja skóry może wyeliminować pojawienie się rozstępów np. podczas ciąży. Ponadto ważne jest, aby pamiętać, że rozstępy i ich nie atrakcyjny wygląd nie oznacza problemów zdrowotnych.