Ranking najlepszych kremów do usuwania rozstępów

Ranking najlepszych kremów do usuwania rozstępów

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Metody usuwania rozstępów

Pewien procent ludzi na świecie dotkniętych jest problemem rozstępów. Z tym przykrym zjawiskiem mamy do czynienia wtedy, gdy następuje nagłe rozciągnięcie skóry, a kolagen nie nadąża z regeneracją. Przypadłość ta częściej dotyka kobiety, aniżeli mężczyzn. Przede wszystkim dotyczy kobiet w ciąży lub osób, które szybko przybierają na wadze. Rozstępy co prawda nie bolą, ale wyglądają nieestetycznie, mogą swędzieć, dlatego też chcemy się ich pozbyć. Niektóre osoby posiadają predyspozycje do występowania rozstępów.

Należą do nich ludzie otyli, nastolatki w okresie dojrzewania, kobiety będące w ciąży lub w okresie menopauzy, osoby o częstych wahaniach wagi, osoby posiadające predyspozycje genetyczne. Rozstępy to są przebiegające równolegle pasma pomarszczonej skóry i tworzą się na poziomie skóry właściwej. Przeważnie występują obustronnie i w każdej okolicy ciała wyłączając twarz, ręce i stopy. U kobiet najczęściej pojawiają się na biodrach, górnej części ud i piersi. Natomiast u mężczyzn są to okolice barków i okolice krzyżowo-lędźwiowe.

Jak można uniknąć pojawiania się rozstępów? Przede wszystkim należy unikać częstych wahań wagi oraz tzw. cudownych diet. Kolejna rzecz dotyczy stosowania odpowiedniej diety, która w dostatecznym stopniu ma zapewnić dostarczenie do organizmu potrzebnych witamin, a przede wszystkim witaminy A, E, PP i B5 oraz takich mikroelementów, jak: krzem i cynk. Zaleca się także stosowanie kosmetyków takich, jak: żele, kremy, olejki. Głównie powinny to być takie kremy, które nawilżą i natłuszczą ciało.

Leczenie rozstępów jest bardzo trudne i wymaga dużej cierpliwości od pacjenta. Bardzo dobre efekty w leczeniu daje stosowanie leczenia wielopłaszczyznowego. Najczęściej przy leczeniu stosuje się peeling chemiczny, mikrodermabrazację, mezoterapię, oraz inne zabiegi, jak: leczenie farmakologiczne, dermabrazję, czy też laser. Rozstępy można także w pewnym stopniu zniwelować, czy nawet usunąć stosując naturalny kolagen. Metoda polega na wzmocnieniu włókien kolagenowych poprzez dostarczenie kolagenu z zewnątrz.

Peeling chemiczny stosuje się z użyciem kwasu glikolowego. Mikrodermabrazja to zabieg, który regeneruje i uelastycznia skórę, pobudza krążenie i produkcję kolagenu. Za pomocą specjalnego aparatu złuszczany jest naskórek. Zabieg ten można łączyć z peelingiem chemicznym. W leczeniu farmakologicznym stosuje się preparaty zawierające retinoidy. Jeżeli wszystkie metody zawiodą, a rozstępy nadal są widoczne, to pozostaje jedyne wyjście jakim jest chirurgiczne wycięcie rozstępów. Jedynie operacja może je usunąć definitywnie, ale należy pamiętać, że po operacji z kolei pozostaje blizna.