Ranking najlepszych kremów do usuwania rozstępów

Ranking najlepszych kremów do usuwania rozstępów

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Przyczyny pojawienia się rozstępów

W kosmetyce mówi się o kilku konkretnych przyczynach powodujących powstanie przerwania spoiny łącznej skóry, czyli tak popularnych rozstępów. Do najważniejszych przyczyn ich powstania zaliczane są:

  • Zmiany hormonalne – pojawiają się w naturalny dla organizmu sposób podczas okresu dojrzewania, ciąży, laktacji, menopauzy, itp. Zaburzenia związane mogą być również z przyjmowaniem niektórych leków np. antykoncepcyjnych i preparatów hormonalnych np. steroidów anabolicznych bądź kortykosteroidów. Powodem do powstania rozstępów mogą być również zaburzenia wydzielania hormonów do krwi.
  • Ciąża – w tym przypadku jak wiadomo powiększa się brzuch wraz z całym ciałem. Nagły rozrost może doprowadzić do osłabienia włókien kolagenowych i elastylowych a co za tym idzie pojawienia się rozstępów.
  • Dziedziczenie – jeżeli po porodzie u naszych mam bądź babć pojawiły się rozstępy, my jako młode kobiety powinnyśmy zdecydowanie więcej uwagi poświęcić swojemu ciału. To samo dotyczy się genetycznej otyłości połączonej z tendencją do powstawania rozstępów – tu również należy nałożyć szczególny nacisk na pielęgnację ciała.
  • Otyłość – Przy cierpieniu na chorobę jaką jest otyłość i ogólnym szybkim przyroście masy ciała łatwo jest się nabawić wady skórnej jaką są rozstępy. Oczywiście nie tylko tycie powoduje powstanie przerwania spoiny łącznej, ale również szybka utrata wagi podczas przechodzenia radykalnych diet.